GLOBAL COMPACT

KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ TAHÜDÜMÜZ

KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ 2015 YILI İLERLEME RAPORUMUZ

GC-BARIŞ İÇİN İŞ DÜNYASI İNSİYATİFİ İYİ ÖRNEK UYGULAMASI

Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha

KÜRESEL ETKI YATIRIMCILARI AĞI ÜYESİ OLDUK


Trakya'nın çevresel ve iktisadi yatırımların eşzamanlı ele alınması anlamı taşıyan ve günümüzde $ 500 Milyar gücünde bir sosyal-sorumluluk yaklaşımı üst modeli olan Etki Yatırımcılığı cazibe merkezlerinden birisi olmasını hedefleyen derneğimiz, bu yeni küresel kalkınma metodolojisinin öncü kuruluşlarından birisi olan GIIN ( GLOBAL IMPACT INVESTING NETWORK ) 'e ilk Türk / Balkanlar üyesi olarak kabul edilmiştir. 

Kar amacı gütmeyen organizasyon statüsündeki GIIN üyeleri; kuruluşun Etki Yatırımclığı standardı olarak geliştirdiği IRIS ölçümleme metodolojisini kullanmaktadırlar. Bu vesileyle derneğimiz IRIS üyeleri kapsamınada alınmıştır. 

Trakya'nın Düşük Karbon Ekonomisi doğrultusunda sürdürülebilir kalkınması karakterine sahip olan derneğimiz, bundan böyle çalışma skalasına IRIS standartlarına uygun küresel ölçeklerde bir bölgesel etki yatırımcılığı mekanizması geliştirmeyi de eklemiştir. Derneğimiz diğerleri gibi bu kapsamda da program geliştiren Türkiye ve yakın coğrafyanın ilk ve tek kuruluşudur. 

Üyeliğinin onaylanmasıyla birlikte IRIS metrikslerini Türkçe'ye çeviren ve yayınlayan derneğimiz, 2015 yılı içerisinde Trakya'nın çevresel ve sosyal etki şartlarına uygun spesifik IRIS standartizasyonunu GIIN yönetim kuruluna sunacaktır. Kabul edilmesi halinde, derneğimizce hazırlanan bu çalışma dünyanın ilk bölgesel etki standartı olarak literatüre geçmiş olacaktır.

Haber tarihi: 11 / 09 / 2013
Haber Yorumları: 0
Önceki: YENİ VİZYONUMUZLA TEKRAR MERHABA
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Omn Portal