GLOBAL COMPACT

KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ TAHÜDÜMÜZ

KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ 2015 YILI İLERLEME RAPORUMUZ

GC-BARIŞ İÇİN İŞ DÜNYASI İNSİYATİFİ İYİ ÖRNEK UYGULAMASI

Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha

YENİ VİZYONUMUZLA TEKRAR MERHABA


Bize göre uzun bir icraat sessizliğinden sonra yeni vizyon, isim ve vitrin sitemizle tekrar merhaba dostlar.

AFRIKA TURK VAKFI desteğiyle 20/10/2010 yılında kurduğumuz Trakya Kalkınma Derneğini 20/10/2017 tarihinde yapmış olduğumuz yönetim kurulu toplantısıyla yepyeni bir vizyonla devam ettirmeye karar vermiş bulunuyoruz. Yeni vizyonumuzu en iyi tanımlayacak özet derneğimizin ismindeki yeni açılımdır diye düşünüyoruz. Yani TR: Türkiye A:Afrika K:Kalkınma ve YA: Yenilikçi Atılım !

Ne 1999 yılında kurulan Afrika Türk Vakfının, ne 2010 yılında kurulan Afroturk İş Konseyi B-Corp'un nede 2010 yılında kurduğumuz Trakya Kalkınma Derneğinin hiç bir politik yada criminal bir şaibeye adının karışmamasından ve hiç bir dönemde hiç bir gerekçeyle gizli bir ajandasının olmamasından dolayı son derece gururluyuz.

Biz Afrika sevdalıları yıllarca bu kıtada şeytani faaliyetler içinde bulunan sözde sivil toplum kuruluşu yada organizasyonları ifşa ettik, ettikçe arkalarındaki güçler tarafından baskı altına alınmak istendik. Yılmadık, etkilenmedik, etki altına girmedik. Devletimize gücenmedik, kırılmadık. 1999 yılında hangi şevk ve amatör ruhla Türkiye ve Afrika ulusları arasında köprü vazifesi olma yoluna çıkmışsak bu ülküden hiç vazgeçmedik. Tecrübe, prestij, proje, icraat ve ilişkilerimize hergün bir yenisini ekledik.

Trakya Kalkınma Derneği'de bunlardan birisiydi. Öyleki Birleşmiş Milletlere bağlı Global Compact, Climbiz, Ecosog kuyruluşlarında önceliklim üye meretebesini alan ilk ve tek bölgesel stk olmayı başardık. Sürdürülebilir kalkınma hedefleri, etki yatırımcılığı metodolojisi ve düşük karbonlu ekonomi sistematiklerinin harmanlandığı dünyanın ilk bölgesel sivil kalkınma planını ve aynı şekilde Trakya'nın sosyal ve çevresel etki zaafiyetlerine yönelik ölçümlenebilir etki yatırımcılığı standartizasyonunu hazırladık. Afroturk İş Konseyi B-Corp'un bayrak projesi olan SEFA projesinin temel unsuru Hibrid Solar Updraft Tower teknolojisinin Trakya Üniversitesi bünyesinde geliştirilmesine destek verdik.

Ve şimdi kaldığımız yerden vizyon inovasyonu ile devam ediyoruz. Niyetimiz yıllarca her fırsatta gizli bir ajandası var dediğimiz Tuskon kuruluşunun son gelişmeler sonucunda yarattığı boşluğu ve şaşkınlığı doldurmak.

Türkiyemiz için, Afrikamız için tüm Afroturk destekçileri için hayırlı olsun.

Saygılarımızla,

Serdar MANGA

Haber tarihi: 23 / 10 / 2017
Haber Yorumları: 0
Önceki: AFRIKA IHALELER SERVISIMIZ YAYINDA !
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Omn Portal