GLOBAL COMPACT

KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ TAHÜDÜMÜZ

KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ 2015 YILI İLERLEME RAPORUMUZ

GC-BARIŞ İÇİN İŞ DÜNYASI İNSİYATİFİ İYİ ÖRNEK UYGULAMASI

Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha

FARKINDALIK

Bize göre farkındalık yaratmanın yolu çevremizde az kişinin bildiği konuları öğrenmekten; ilgi duyduğumuz yada fırsatlarla dolu olduğunu düşündüğümüz konular ve destinasyonlar hakkındaki tüm gelişmeleri yakından takip etmekten geçer.

Haliyle, derneğimizin adı Afrika ile başlıyorsa ve temel vizyonumuz sürdürülebilir kalkınmaysa bu durumda bizlerde Afrika ülkelerinden en güncel haberleri, aktualite bilgileri ve düşük karbonlu ekonominin dinamosu olan finansman tekniklerini sizlerle paylaşacak iki bağımsız portalla başlamayı uygun gördük.

Ülkemizin 2005 yılında başlattığı Afrika eylem planı dahilinde, çok sayıda sivil toplum kuruluşu bu bağlamda portallar açıp Afrika konusunda aktüel bilgiler ve haberler yayınladılar. Fakat hiçbirisi tatmin edici ve devamlılık esasına dayalı bir yayın yapamadılar. Dolayısıyla farkındalık programlarımızın ilki olan HABER ve BİLGİ PORTALI bu açığı kapama misyonuna sahip.

Aynı şekilde Türkiye ve Afrika kıtasındaki insanların bir çoğu düşük karbon sözünü duydukları zaman bunu aktivist bir çevreci tabiri olarak algılıyorlar. Çok az insan düşük karbonlu ekonomi denilen kavramın 2020 yılından itibaren mevcut ekonomi sistem ve anlayışlarının yerini alacak olan yeni nesil bir iktisat sistemi olduğunun farkında. Dahada ötesi sürdürülebilir kalkınma anlayışının temelinde yatan bir gerçeklikten bahsediyoruz. Ve derneğimiz bu yeni nesil kavramı daha iyi anlamanın; anlamaktanda öte uygulayabilmenin anahtar bilgilerini sizinle KARBON EKONOMİSİ PORTALINDA paylaşıyor.


İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Omn Portal