GLOBAL COMPACT

KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ TAHÜDÜMÜZ

KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ 2015 YILI İLERLEME RAPORUMUZ

GC-BARIŞ İÇİN İŞ DÜNYASI İNSİYATİFİ İYİ ÖRNEK UYGULAMASI

Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha

ETKİLEŞİM

Etkileşim kavramını duyduğumuz an iletişim ve paylaşımın ortak bileşkesi olan sinerji kavramını algılıyoruz. Sonrada derneğimizin misyon skalasını oluşturan Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini hatırlıyoruz.

Derneğimizin adında kalkınma mottosunda birlik yani sinerji kavramları olduğu içinde bu yoldaki etkileşimin en hızlı yolunun ticaret bve iktisadi işbirlikleri olduğuna inanıyoruz.

İşte bu inançtan dolayı etkileşim programlarımızın ana omurgasını TİCARET ve YATIRIM portalları oluşturuyor.

TİCARET portalımız üyeler arasında ticari etkileşim ve işbirliği amacı güdüyor. Nasılki uluslararası bireysel iletişim sosyal medya vesilesiyle cebimize girmişse; ticari etkileşimde e-ticaret denilen yaklaşımla artık ceplerimizde. Ticaret erbabının birbiriyle ticaret denediği, fiyat talep bilgilendirmesi yaptığı, alışveriş alternatiflerini taradığı onlarca internet sitesi hatta aplikasyon mevcut. Ama henüz hiçbirisi güven paradoksunu çözebilmiş değil. Oysaki ticarette güvenilir etkileşimin yolu due-dilligence adı verilen ticari istihbarattan geçiyor. Bu 419 kodunu taşıyan bilişim sahtekarlıklarının ana vatanı olan Afrika kıtası olduğunda bir mecburiyet haline geliyor. Dahada ötesi due-dilligence yapılmadan girilen ticari etkileşimler yüzünden de Afrika'daki tüm iş insanlarına son derece yalnış bir şekilde aynı gözle bakılıyor. ÜYELER ARASI TİCARET PORTALIMIZ vesilesiyle hem due-dilligence gereğini yerine getiriyoruz hemde Afrika iş dünyası hakkındaki yalnış algıları siliyoruz. 

ETKİ YATIRIMLARI PORTALIMIZ çok daha spesifik bir yapıya sahip. Kısaca özetlemek gerekirse, derneğimizin hamisi durumundaki Mauritus 1999 kurulumlu Afrika Türk Vakfı bünyesinde yeralan Afroturk iş Konseyi B-Corp'un kıtada işaret ettiği, önerdiği, hedeflediği ve/yada bizzat başlattığı iktisadi yatırımları konu alıyor. Etki Yatırımları Portalımızın amacı dernek üyelerimize Afrika'daki en karlı ve en sürdürülebilir yatırım imkanlarını sunmaktan ibaret. Bilinmesini özellikle istirham ederizki portalımızda yer verdiğimiz yatırımlar program ortaklarımızdan olan Küresel Etki Yatırımcıları Ağının (GIIN) sosyal ve çevresel etki standartları anlayışı çerçevesinde değerlendirilmektedir.


İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Omn Portal